to ponad milion pixeli w 4000 bloków zawierających grafiki oraz linki do stron www.

Inspiracją do powstania tego projektu jest sukces pierwowzoru - The Million Dollar Homepage (strona oferująca milion pixeli czyli powierzchnię w kształcie kwadratu, zawierającą 10000 bloków o rozmiarze 10x10 pixeli). Zobacz: http://milliondollarhomepage.com/

Strona główna tego projektu to powierzchnia 1600000 pixeli podzielona na równe 4000 bloków o wielkości 20x20 pixeli - taki układ przy dominującym standardzie oraz formacie wyświetlania obrazu stał się bardziej wyraźny, pozwolił także na osiągnięcie realnego kompromisu - stosunku wielkości pojedynczego bloku do jego ceny.
Projekt, który widzisz został zoptymalizowany pod kątem zmian związanych z rozwojem technologii w tym także formacie wyświetlania obrazu - dlatego zarówno wielkość oferowanego bloku jak i układ bloków został znacznie zmieniony w porównaniu do oryginału debiutującego jeszcze w roku 2005.

Emisja grafiki od daty jej publikacji na stronie głównej tego projektu będzie trwała nie mniej niż 10 lat - zakładam jednak osiągniecie 20 lat emisji.
Korzystnym wynikiem zmiany układu bloków stała się także cena, która przy uwzględnieniu czasu emisji została ustalona na poziomie 500 zł netto za każdy z bloków.

Nie ukrywam także, że projekt ma na celu zarówno promowanie umieszczonych tu grafik jak i przyniesienie milionowego zysku.
Osiągniecie dużej liczby odwiedzających stronę główną czyli osób, które zobaczą opublikowane tu grafiki jest zatem także w moim interesie :)

Aktualnie projekt ten opiera się o domenę główną mojastronazamilion.pl a także w celu efektywniejszego pozycjonowania o przejęte: getpix.pl czy pentagonmedia.pl.

Podsumowując: 1600000 pixeli w 4000 bloków o wielkości 20x20 pixeli każdy wyceniony na 500 zł netto w tym czas emisji nie mniejszy niż 10 lat.

Przykład poniżej: jeden blok 20x20 pixeli wraz z opisem w "dymku" pojawiającym się po najechaniu na niego kursorem (blok jest także linkiem do wybranej strony www).Zakupiony obszar może być wielokrotnością jednego boku - na przykładzie poniżej grafika składająca się z 6 bloków.Kończąc chciałbym dodać, że podobieństwo kolorystyczne do jakichkolwiek innych stron opierających się o ten sam pomysł jest całkowicie przypadkowe a na wykorzystaną tu czcionkę posiadam licencję. Do monitorowania ruchu na stronie głównej wykorzystuję narzędzia analityczne Googla.